O projekte

dávame vám viac
„Rezidencia Murgašova“ zmení nepeknú betónovú plochu dlhodobo využívanú bezdomovcami na moderný bytový dom, v ktorom nájdu domov mladé žilinské rodiny, ale aj noví obyvatelia Žiliny.

Po precíznom procese príprav získal tento projekt koncom roka 2019 všetky potrebné kladné stanoviská zúčastnených orgánov a inštitúcií, vrátane súhlasného stanoviska mesta Žilina a na ich základe bolo v decembri 2019 zahájené územné konanie stavebným úradom mesta Žilina.

Uzatvorený rezidenčný bytový komplex „Rezidencia Murgašova so 6 nadzemnými a jedným ustúpeným podlažím je situovaný 5 minút peši od centra mesta, na križovatke ulíc Murgašova a Veľká Okružná, na mieste bývalých skladov posypového materiálu a nad krytom špeciálneho určenia. Táto lokalita, ktorá od čias socializmu nenašla vhodné využitie, ponúkne prostredníctvom tohto moderného projektu rezidenčné bývanie mestského typu v dvoj, troj a štvorizbových bytoch určených pre všetky kategórie obyvateľov. Bytový dom sa bude pýšiť nadštandardnou zeleňou, projekt obsahuje takmer 65% zazelenaných plôch.

Pri navrhovaní každej z plánovaných 43 bytových jednotiek sme kládli mimoriadny dôraz na ich vzdušnosť, priestrannosť a praktické využitie. Každá izba v rezidencii bude mať balkón, terasu alebo francúzske okno, každá obývačka presklené steny a terasu s minimálnou šírkou 2 metre. Všetky 3 a viac izbové byty budú mať špajzu, prirodzené svetlo na kuchynskú linku a dostatočne veľké kúpeľne na umiestnenie vane aj sprchovacieho kúta. Pre budúcich obyvateľov v 4 izbových bytoch sme pridali ďalšiu kúpeľňu pre manželskú spálňu. Byty situované na 2. nadzemnom podlaží budú mať navyše predzáhradky a terasy so šírkou až 5 metrov. Ku každému bytu bude samozrejme patriť aj pivničná kobka, a to hneď pri parkovacích miestach.

O vysokom nadštandarde projektu svedčí 87 výhradne vnútorných parkovacích miest s bezkonkurenčnými rozmermi 3 x 5,5m na 1. podzemnom a 1. nadzemnom podlaží. Takéto veľkorysé parkovanie zabezpečí zlepšenie statickej dopravy v dotknutom území bez akýchkoľvek nárokov na parkovanie na verejnom priestranstve. Celý objekt vrátane parkovacích miest bude chránený a monitorovaný kamerovým systémom.